Põhimõtted
Mõtteviis
Combat Ready koolitused põhinevad Jocko Willink’i ja Leif Babin’i
Ülima Vastutuse printsiipidel
Ettevõttena oleme kvaliteedi säilitamise nimel otsustanud kasvada aeglaselt. Meie instruktorid on erinevate eliitüksuste veteranid ning peale erru minekut omandanud lisaks veel teadmisi ja kogemusi erinevates eluvaldkondades: ettevõtluses, coaching‘us, pedagoogikas, riigi julgeoleku sektoris, profispordis, idufirmade asutamises jne. Kõik meie töötajad läbivad enne ametisse asumist ka meie enda koolitusprogrammi. Tugevad teadmised ja kogemused juhtimises on iga meie meeskonnaliikme baasiks.
Mis on meie kiire edu taga? Kuidas on võimalik, et me saime “Aasta koolitaja 2022” tiitli vaid aastapikkuse tegutsemise järel?
See tuleneb mõtteviisist, mida me oma koolitustel ka õpetame ja juhtimispõhimõtetest, mida rakendame praktikas. Meeskonnatöö on kõige alus. Me oleme teinud vigu nii lahinguväljal kui ka oma isiklikus elus. Me teame, mida tähendab ebaõnnestumine ja kuidas edasi minna. Ei mingeid vabandusi, ei mingeid süüdistusi – võtame vastutuse ja töötame meeskonnana – ainult niiviisi saavutatakse edu. Kui meeskond ei võida, ei võida keegi. Meile meeldib võita! Aastal 2023 pälvis meie instruktor Priit Lilleväli ka “Aasta koolitaja 2023” eripreemia.
Meil on soov murda paradigma, et heaks juhiks sünnitakse ning luua arusaama, et iga üks meist on tegelikult juht. Kui kriis on käes, tuleb igaühel ise võtta ülim vastutus, mõelda oma peaga ning kui tekib vajadus, siis ka juhtida oma ülemaid, kaaslasi ja loomulikult iseennast.
Iga inimene vastutab kõige eest, mis tema ümber toimub. Organisatsioonis ja isiklikus elus on kõik juhid. Kõik algab vastuse võtmisest ja lahendustele keskendumisest. Meie praktikas ei ole kohta vabanduste otsimisel ning teiste süüdistamisel.
Ameerika eriüksuse Navy SEALs liikmed Jocko Willink ja Leif Babin lõid aastal 2009 süsteemi, mille abil inimesi eelseisvateks lahinguteks ette valmistada.
Värskelt lahingust naasnuna panid nad kirja kõik olulised põhitõed, mis olid neid lahinguväljal aidanud. Just need kirjutised muutusid nii nende enda kui ka paljude teiste üksuste juhtimisalase väljaõppe alustaladeks.
Väljatöötatud raamistikku hakati nimetama Ülimaks Vastutuseks (Extreme Ownership) ning neljaks juhtimise printsiibiks (lahingureegliks).