
Lasteraamat, mida võiksid lugeda nii lapsed kui lapsevanemad
veebruar 6, 2025Kes on tiimiliige Karoliine Paesüld?
Karoliine on Combat Ready tiimiliige ja kliendikogemuse spetsialist, kes liitus meiega 2024. aasta esimeses pooles. Karoliine on hindamatu väärtusega tiimiliige, kelle igapäevane panus Combat Ready-sse on ääretult oluline osa sellest, et meie treeningud saaksid toimuda ning kõik oleks klientidega õigeaegselt koordineeritud. Kui teda veel kirjeldada, siis võib teda nimetada veidi läbi huumoriprisma ”pottsepp-keevitaja-aednikuks”, sest vahel tuleb töös ette ootamatusi, millega peab tegelema. Karoliine on inimene, kes saab nende ootamatustega suurepäraselt hakkama.
Küsisime Karoliinelt mõned küsimused, et teda veelgi paremini tundma õppida!
Kes sa oled väljaspool rolli Combat Readys?
Olen kahe lapse ema, pärit Jürist, aga juured ulatuvad Haapsallu ja Võrru, kus kindlasti iga aasta ka suvitamas käin.
Kui keegi küsib hobide kohta, siis aus vastus on: hetkel neid mul ei ole. Ikka räägin, et tahaks mõne leida, aga seni pole lihtsalt jaksanud tegeleda. Kunagi käisin keraamikas, õppisin hispaania keelt ja mängisin sulgpalli. Küllap jõuan nende juurde veel kunagi tagasi.
Ja mis paneb silma särama? Need hetked, kui keegi ütleb midagi siirast ja head. Või lihtsalt see, kui lapsed südamest naeravad. Ja muidugi – hea toit ja vein. Need täidavad alati eesmärki.

Mis sind tõi Combat Ready tiimi ja miks sa otsustasid jääda?
Pärast teise lapse sündi otsisin tööd, mis oleks paremini kooskõlas minu elu ja pere vajadustega – ja nii ma siia jõudsingi. Esialgu tundus see lihtsalt hea võimalus teha paindlikult ja väikese koormusega kodust tööd, aga sellest on vaikselt kasvanud täiskohaga töö, mis on andnud mulle täiesti uue hoo ja suuna.
Mis mind otseselt siia tõi? Tegelikult on see hea näide sellest, et iga kontakt võib osutuda ühel hetkel väga väärtuslikuks – lõpuks keegi teab kedagi, ja kui oma mõtteid ja soove inimestega jagada tulevad välja ootamatud võimalused.
Aga miks ma otsustasin jääda? See on lihtne. Combat Ready-s on kõige tervislikum ja toetavam töökultuur, mida ma seni kogenud olen. Meeskond usaldab, toetab ja annab ruumi kasvada. See on koht, kus ma tunnen, et mu panusel on päriselt tähendus – ja töö ei ole lihtsalt töö.

Millist rolli sa täidad meeskonnas ning mis sulle selle juures kõige rohkem meeldib?
Minu roll meeskonnas on kliendikogemuse spetsialistina hallata ja kujundada kliendi teekonda ning toetada müügiprotsesside sujuvust.
Mulle meeldib selle töö juures kõige rohkem paindlikkus – nii ajas kui ka asukohas. See vabadus annab mulle ruumi töötada viisil, mis mulle päriselt sobib. Aga veelgi olulisem on minu jaoks meeskond, kellega koos töötan – inimesed, kes toetavad, julgustavad ja
usaldavad mind täielikult. Kokkuvõttes annab see roll mulle võimaluse tegutseda sisuliselt, mõtestatult ja iseseisvalt,
aga samas mitte kunagi üksinda.
Milline on olnud sinu jaoks seni kõige suurem “lahing” olnud tööelus – ja mida see sulle õpetas?
Ausalt öeldes… ma ei mäleta. Mul on üsna halb mälu. Mitte et raskeid hetki poleks olnud, kindlasti on, aga tihti need lihtsalt hajuvad ajas. Aju justkui jätab meelde tunde, aga unustab detailid.
Samas, kogemustest olen õppinud väga palju. Kui sarnane olukord uuesti ette tuleb, siis tunnen selle kohe ära. Ja mis veel olulisem – ma juba tean, kuidas sellega toime tulla. Iga kogemus on midagi õpetanud, isegi kui ma ei mäleta täpselt, millal see oli või kellega seotud.
Kuidas sa mõtestad “Vastutus algab minust” enda jaoks?
See tähendab, et ma ei vaata esimese asjana teiste poole, vaid enda sisse. Kui midagi läheb viltu, siis ma küsin, kuidas mina seda olukorda mõjutasin – oma tegude, tegematajätmiste või lihtsalt sellega, et ma ei küsinud, ei selgitanud, ei reageerinud? See on mõtteviis, mis kehtib nii meeskonnaliikmena kui lihtsalt inimesena enda igapäevaelus.
Mis on üks asi, mida inimesed sinu kohta tavaliselt ei tea – aga võiksid?
Ma ei lohuta inimesi ülemäära pehmelt. Aga ma kuulan. Ma olen see, kes ütleb otse, aga ütleb siis, kui teine on valmis kuulama.
Kui sa saaksid anda ühele noorele juhile ühe soovituse, mis see oleks?
Ära püüa oma meeskonda kontrollida, vaid loo tingimused, kus nad saavad ise vastutust võtta. Kui juht kogu aeg ütleb, mida teha, siis inimesed harjuvad mitte mõtlema ise. Aga kui sa lood keskkonna, kus inimesed saavad otsustada, proovida ja ka eksida, siis nad hakkavad kaasa mõtlema. Nad tunnevad, et neil on mõju. Ja see loob hoopis teistsuguse pühendumuse.
See ei tähenda, et sa loobud suunamisest või ootustest. Vastupidi – sa oled olemas, küsid küsimusi, toetad, aga lased neil ise kasvada. Pikas plaanis on see kõige võimsam viis meeskonda üles ehitada.
Kuidas sa ennast arendad – mis hoiab sind teravana?
Üks asi, mis mind päriselt arendab, on teadlik katsetamine. Teen midagi veidi teistmoodi, proovin uue nurga alt, isegi kui pole kindel, kas töötab. Vahel piisab väikestest muudatustest, et midagi geniaalset avastada.
Oluline osa on ka tagasiside kuulamine – isegi siis, kui see pole mugav. Teised inimesed näevad asju, mida ma ise ei märka. Ma püüan päriselt kuulata ja mõelda, kas seal on midagi, mis aitab mul edasi minna. Ja sel aastal olen ma hakanud ka raamatuid lugema. Ausalt öeldes polnud ma enne seda vist seitse aastat ühtegi raamatut vabatahtlikult kätte võtnud – ainult need, mis ülikoolis pidid loetud saama. Nüüd on jälle see tunne, et aju saab värskeid mõtteid ja uusi seoseid, ja see on päris hea.
Mis sind motiveerib just siis, kui on kõige raskem?
Vahel aitab see, kui hoian kinni väikesest lootusest, et äkki järgmine samm toob midagi uut. Võib-olla järgmine vestlus, keegi ütleb midagi, tuleb mingi väike muutus. See ei pea olema midagi suurt, aga see mõte aitab mul edasi liikuda.
Mõnikord lihtsalt lülitan emotsioonid korraks välja ja vaatan külma pilguga otsa: pole küsimus selles, kas ma tahan, vaid selles, et ma lihtsalt teen ära. Ühe asja korraga. See rahulik tegutsemine aitab mul liikuda ka siis, kui tunne ütleb, et ei jaksa.
Ja väga tihti motiveerib mind ka teadmine, et keegi vaatab. Keegi, kes loodab mu peale – olgu see tiimikaaslane, partner või lapsed. Isegi kui nad midagi ei ütle, siis ma tean, et nad panevad tähele. Ja see annab tunde, et ma ei tee seda ainult enda pärast. Ma tahan olla keegi, kelle peale saab kindel olla.

Kui Combat Ready oleks film, siis mis tegelane sina oleksid ja miks?
Mul on kohutav esinemise hirm ehk kindlasti mitte peaosaline, aga aeg-ajalt võiksin ilmuda välja mõne naljaka repliigiga või olla lihtsalt taustanäitleja. Mulle meeldib olla vaikne jõud, kes laseb teistel särada.
Ja noh… vahel, kui istun autos kõrvalistmel, mängib taustal mingi lugu ja vaatan aknast välja, siis tundub hetkeks, et olen osa mõnest filmistseenist – sellisest kus mõtted rändavad ja midagi on õhus. 😄
Karoliine Paesüld
Combat Ready kliendikogemuse spetsialist