Combat Ready tiimiliige Sille Martma
juuni 13, 2023Juhtimispõhimõtted reaalse elu näitel – Kadriani lugu
detsember 22, 2023Kuidas teha aasta kokkuvõtteid?
Kas soovid, et uus aasta tuleks edukam kui käesolev? Siis loe edasi…
Anname sulle soovituse otse meie meeskonnalt, mille ise just hiljuti läbi tegime ja seetõttu saame väita, et järele proovitud meetod. Töötab nii ettevõtte kui ka eraeluliste eesmärkide puhul.
Iseenesest väga lihtne – tuleb teha kokkuvõtteid ja planeerida ja seda mitte juhil üksinda, vaid kogu meeskonnaga (suuremate ettevõtete puhul enda osakonnaga).
Kutsusime kokku koosoleku (3h, 14 osalejat).
Selle jaoks, et osata teha järgmisel aastal paremaid otsuseid, seada läbimõeldud eesmärke ning õppida vigadest, on vaja eelnevalt kõige peale mõelda ja analüüsida.
Seda me ka tegime. Kõigil meeskonnaliikmetel tuli vastata üheksale küsimusele. Iga küsimus eeldas vastust just selle konkreetse inimese vaatepunktist ja polnud vahet, kas ta räägib töö- või eraelust või mõlemast.
Süsteem oli lihtne. Kõigepealt esitati küsimus, millele vastamiseks oli aega aega 5-10 minutit (vastavalt keerukusele), et oma mõtted kirjalikult ära sõnastada. Seejärel 3 minutit enda mõtteid meeskonnaga jagada (teised ei tohtinud vahele segada ega pärast ka hinnanguid anda). Lihtsalt küsimus ja vastused, uus küsimus, uued vastused.
Olulisel kohal on ausus. Ole aus ja räägi ära asjad, mis on hingel, ainult niiviisi saavad ka lahendused tulla.
Küsimused, millele vastasime:
- Mis läks sellel aastal hästi (mis olid aasta highlights’id)?
- Mis läks halvasti?
- Mida oleks vaja kohe muuta?
- Millist uut aastat sa ei taha (kellele meeldib positiivselt asju sõnastada, siis millist tahad, aga negatiivne sõnastus andis parema fookuse järgmisele küsimusele)?
- Mida ma kavatsen teha, et need mõtted ei läheks täide (juhul kui eelmine küsimus oli negatiivselt sõnastatud)?
- Milliste sõnadega sa soovid, et sind tänatakse järgmise aasta jõulupeol (kui endale teed analüüsi, siis mille üle oleksid ise uhke uue aasta lõpus – selle vastuse jätsime meie enda teada)?
- Mis on kindlad tegevused, mida ma pean selle saavutamiseks tegema?
- Milliseid tegevusi ma juba teen?
- Milliseid tegevusi hakkan kohe täna tegema?
Ja nii lihtne see ongi! Olgem öeldud, et kolm tundi jäi ajaliselt meile väheks ja viimased küsimused tegime iseseisvalt lõpuni, kuid väga hea fookuse seadis see hommikupoolik küll 🙂Meetod sobib ka üksinda või pere- ja sõpraderingis kokkuvõtete tegemiseks.
Juhtikem ja võitkem, ka uuel aastal!